Artiklid 

Ajakiri TERVISETARK selgeltnägemise kursustel

Artikkel ajakirjas TERVISETARK nr 6 (20), juuni 2015

Kas igaühest võib saada selgeltnägija?

Üle kümne aasta vene tuntuimate selgeltnägijate käe all õppinud soome-eestlane Ülar Lindepuu kinnitab, et selgeltnägemine pole üleloomulik kõrgemalt poolt antud võime, see on iga inimese loomupärane oskus, mida on võimalik teatud meetodite abil välja arendada. Käisisme tema kurusel, et teada saada, kas igaühest võib saada selgeltnägija.

Tekst: Ilona Karula Fotod: Kalev Lilleorg                    

Kui veel paarikümne aasta eest suhtuti selgeltnägijatesse kui erilistesse inimestesse, keda selja taga nõiaks kutsuti, siis tänapäeval leidub üha enam neid, kes kursustel käies või vaimsete praktikatega tegeledes on hakanud ise tajuma sündmusi väljas pool füüsilist reaalust.

Loe kogu artiklit siit


 

Kõigis on peidus selgeltnägija

Artikkel ajakirjas “TERVENDAJA”

September 2013

„Selgeltnägemises ei ole mingit müstikat ega esoteerikat, kõik need võimed on meis olemas, aga me ei teadvusta seda endale. Selgeltnägemist on võimalik konkreetsete meetoditega arendada,“ ütleb Ülar Lindepuu, kes on kümne aasta jooksul omandanud teadmisi ja oskusi vene parimatelt ravitsejatelt ja selgeltnägijatelt.

Kui рааrkümmend ааstat tagasi vaadati selgeltnägijatele nagu erilistele inimestele, kеdа seljataga vahel nõiaks nimetati, siis nüüd on olukord muutunud. Üha rohkem on neid, kes kursustel käies või iseenesest on hakanud mõist­ma, et ka nemad tunnevad või näevad juhtuma hakkavat ette.

Loe kogu artiklit siit


 

Ylar Lindepuu – puusepp, kes teab, kuidas Teada

Kati-Saara Vatmann

(toimetuse poolt korrigeerimata materjal) http://naisteleht.ohtuleht.ee/668176/ylar-lindepuu-puusepp-kes-teab

„Meil kõigil esineb hetki, mil hõiskame – „ma teadsin!“ – ja tegelikult ongi nii. Teadsimegi. Me kõik oleme selgeltnägijad, teame tulevikku ja saame muuta minevikku. Ilma selleta me endale kuidagi restarti teha ei saagi – aina samadesse mudelitesse takerdumegi,“ teab mitme diplomiga puusepast selgeltnägija Ylar Lindepuu (46), kes on juba aastaid tegutsenud Soomes. Tema sõnul on Naantali maailma kauneim linnake, soomlased veel skeptilisemad ja konservatiivsemad minevikkutakerdujad kui eestlased – ja samas tema enese selgeltnägemise koolitunnid nii tihedalt täis, et vaja on hakata filmima DVDsid, et ühe ja sama jutu rääkimine ära ei lüliks. Seda enam, et jutt ise on lihtne ja selge – õpetus praktiline, ilma erilise filosoofiata ning oluline on pidev praktika.

Loe kogu artiklit siit