Ylar Lindepuu

Ylar Lindepuu, IIKA keskuse asutaja


Päris alguseks minu isiklikul vaimsel teekonnal võib lugeda aega umbes 30 aastat tagasi, kui olin alles paarikümne aasta vanune, otsimas oma kohta sotsiaalses keskkonnas ja ümbritsevas maailmas. Mu kutsehariduse vallas omandatud puusepa elukutse tundus küll huvitav, aga midagi jäi siiski nagu elus puudu. Olin avatud uutele väljakutsetele. Ja just siis sattus minu kätte venekeelne raamat pealkirjaga ”Сила ума” ("Mõistuse jõud”). Mõtlesin, et selle raamatu lugemise järel tõusen edukuse taevasse, aga sain suure pettumuse osaliseks. Raamatu esimeses osas õpetati süvalõdvestumist ja teise osa harjutused suunasid vaatama tulevikku ja minevikku. Harjutasin süvalõdvestumist kuu aega ja siis arvasin, et olen valmis minema oma tulevikku vaatama. Raamatus olevate juhendite kaudu läksingi piiluma oma elusündmusi ühe aasta võrra ettepoole, ja saades sellest natuke julgust, piilusin ka teist aastat oma tulevikust. Kaugemale ei julgenud minna, sest kartsin, kas minu teadvus suudab sealt tulevikust normaalsesse seisundisse tagasi tulla. Natuke oli hirm, et võin hullumajja sattuda. Sellega minu esimesed selgeltnägemise katsetused piirdusidki.

Töötasin edasi puusepana ja hiljem ka ettevõtjana puutööstuse alal Brand Wood Group OÜ omaniku ja juhina. 2000ndate aastate algul meenus mulle, et käisin ju oma tulevikku vaatamas, mis oli siis juba minevikuks saanud. Võrdlesin seda, mida tol ajal tulevikku vaatamas käies nägin, sellega, mis reaalselt toimunud oli, ja äkki taipasin, et kõik oligi läinud täpselt nii. Mõistsin, et kui tavaline puusepp suudab kuuajase harjutamisega õppida vaatama tulevikku, suudab seda igaüks. Oli suur tahtmine selles vallas edasi liikuda. Hakkasin teadlikult otsima uusi enesearengu võimalusi. Üks hea tuttav soovitas minna Moskvasse, kus hakkasin ennast täiendamas käima ja jätkan seda erinevate koolkondade koolitustel tänaseni.

Lõpetasin aastal 2004 oma tööd ja tegemised Tallinnas ja kolisin Soome, kus aastal 2007 asutasin Parapsühholoogia ja piiriteaduste uuringute keskuse. Pidasin Turus mitmed aastad ka esoteerilist raamatukauplust ”Kuudes aisti" (Kuues meel), kus oli ideaalne võimalus tutvuda kogu soomes kirjastatud esoteerilise kirjanduse varasalvega. Paralleelselt tegelesin ka inimeste alternatiivse raviga, mis põhines põhjus-tagajärg seoste leidmisel, analüüsil ja muutmisel. Parapsühholoogia uuringute vallas alustasime olemasolevate andmete kogumisest valdkondades nagu selgeltnägemine, hüpnoos, radiesteesia, inimeste ja loomade vaheline telepaatia, psühhomeetria, telemeetria, telekinees, psühhokinees, levitatsioon, astraalsed rännakud ja teleportatsioon. Töötanud läbi väga suures mahus materjale, mõistsime, et parapsühholoogia ilmingud on ammugi maailmas läbi uuritud ala ja need üles loetletud fenomenid on kõik tegelikult juba ammu ka teaduslikult ära tõestatud. Sellest ei ole lihtsalt väga palju avalikult räägitud. Nende uuringute ja läbitöötatud materjalide põhjal panime kokku soomekeelse parapsühholoogia õppeprogrammi, mis on tänagi uurimiskeskuse kodulehel avalikult kättesaadav soome keeles loetav www.parapsykologia.fi.

Tänapäeval on termin ”parapsühholoogia” ennast juba ammendanud ja enam ei räägita niivõrd parapsühholoogia arengust, pigem inimese energeetilis-informatiivsest arengust. Asutasimegi Soomes "Inimesen Informatiivisen Kehityksen Akatemia”, millest tuleb lühend IIKA (Eesti keeles - Inimese Informatiivse Arengu Akadeemia). Sai alguse IIKA keskus, kus hakkasime õpetama selgeltnägemist, telepaatiat, astraalset rändamist nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kui minult on küsitud, kuidas ma defineeriksin selgeltnägemist, siis olen vastanud, et selgeltnägemine ja telepaatia on informatsiooni vahetamine sotsiaalses keskonnas ja kõiksuses. Informatsiooni vahetus toimub alateadlikul tasandil kõigil inimestel ja seda on võimalik ka teadlikul tasandil harjutada. Kuidas seda teadlikult arendada, sellest räägime kursusel "Mõtte salajane jõud - Piiramatute võimaluste võti - I"