Lastekursus: Uue ajastu lapsed

Alustame uue lastegrupiga Start 06. septembril 2022 Tallinnas

Lastekursuste koostaja Ylar Lindepuu, sai inspiratsioon koolituskavade kokkupanemisel Moskvast, kus ta on ka ise õppinud. IIKA keskus on välja töötanud mitmetasandilised õppekavad lastele.

​IIKA Keskuse lastekursus koosneb kolmest osast: algkursus Start ja jätkukursus Avanemine ning edasijõudnute kursus Arenemine.

YouTube-videon näyttäminen ei onnistunut. Tarkista markkinointievästeiden hyväksyminen ja selaimen yksityisyysasetukset.


 

LASTE ALGKURSUS: START
alustab 06. septembril 2022


 

Koolituse sihtgrupp: Uue Ajastu Lapsed vanuses 8-15.a.

Koolituse eesmärk: lapse energiapotentsiaali arendamine ning meid ümbritseva info teadlikum ja mitmekülgsem kasutamine läbi uute oskuste.
Orienteerumine infomaalimas võtab lastelt väga palju energiat, nad on tihti väsinud ja motivatsioon on olematu. Lapsevanemad on tihtipeale nõutud, mida ette võtta ja piirduvad sellega, et lastelt võetakse ära telefonid ning nende aega suhtlusvõrgustikes piiratakse. Vanemad õigustavad seda sellega, et nende nooruses olid mäguasjad puust. Aga kujutage ette, kui nende vanemad oleksid lapsepõlves korjanud ära nende puust mänguasjad, õigustades seda sellega, et vanasti ei olnud üldse mänguasju ja kui oligi, siis pidid nad ise need valmis meisterdama kättesaadavast materjalist. Praegust infoajastut võime nimetada täiesti uueks ajastuks ning selle ajastu lapsi Uue Ajastu Lasteks, kelle ees seisvad väljakutsed erinevad täiesti sellest, millega meie, praeguseks juba täiskasvanud inimesed, oma lapsepõlves kokku puutusime.
Meie igapäev on infoga üle koormatud – seda on palju ning sageli vastandlikku. Kõik saavad ühisesse inforuumi lisada oma nägemuse ning tervikpilt saab väga kirju.  Selles orienteerumine on aega- ja energiat nõudev ning keeruline.
Lastele koolitus Start paneb suurt rõhku kahele valdkonnale - esiteks lapse energiapotentsiaali arendamisele ja energia oskuslikule kasutamisele ning teiseks meid ümbritseva inforuumi – ja me ei räägi siin internetist – teadlikule ja mitmekülgsele kasutamisele.
Harjutused aitavad lapsel õppida energiat kasutama, soovi järgi muutma, salvestama ja suunama. Nad õpivad vastavalt vajadusele looma enda jaoks keskkonda, mis aitab keskenduda või vastupidi tõstab füüsilist aktiivsust.
Teine oluline pool harjutusi aitavad õppida kuulama sisehäält ning arendavad ülitundlikku tajumist, et tunda ära enda jaoks see oluline ja õige. Ükskõik, mis valdkonnast me ka ei räägiks.
Usk oma intuitsiooni õigsusesse annab lapsele eneseusalduse, enesekindluse ning teadmise, et tema teab kõige paremini, mis on tema jaoks õige ja toimib. Ta õpib, et oma tõe leiab ta ainult enda seest.
Oskus märgata sisetunnet aitab tal tulevikus ära tunda prioriteedid; ära tunda OMA eesmärgid (mitte selle mis on ühiskonnas popp, sõprade seas popp, mis on vanemate täitmata unistused, mida nüüd suunatakse teda teostama); ära tunda ohuolukorrad.
Lapseeas on meil kõigil unistused. Sageli aga täiskasvanu või ühiskond ütleb,  et selline asi ei ole võimalik ning paljud unistused jäävad täitmata. Kui laps võtab ellu kaasa teadmise, et meie võimetel ei ole piire (ka silmad kinni vaatamine ei ole ju võimalik –ajaleht ju ütles seda! Ent ometi lapsed siin kursusel seda suudavad) ja kõik sõltub meist ja meie usust oma unistusse, siis on neil loodud hea alus, et tulevikus elada oma unistuste elu, ning kujundada enda reaalsust.
Kursusel õpitu aitab parandada tähelepanu ning keskendumisvõimet. Harjutused tõstavad lapse võimet kontsentreeruda, keskenduda millelegi pikaajaliselt. Praeguses infoühiskonnas kogu aeg plingib „sulle tuli uus sõnum“ ja sa avad uue ja uue postituse eelmist lõpuni vaatamata. Igapäevast infot on tohutult palju ning võime end sellest läbi närida või sellesse kasvõi hetkeks süüvida, lastel üha kahaneb. Koolituse harjutused õpetavad keskenduma ning seda, et süvenedes jõuad kõige vajalikuni.

Kursuse "Start" eesmärk on õppida selgeks esimese taseme harjutused, et hiljem iseseisvalt ja regulaarselt oskusi süvendada. Põhirõhku kursusel aseteatakse, et:

  1. Arendada "sisemist nägemist" ja ülitundlikku tajumist.
  2. Õpime aktiveerima lapse immuunsüsteemi ja tervist.
  3. Teeme harjutusi, et parandada tähelepanu, keskendumisvõimet ja suurendada õpiedukust koolis.
  4. Parandada kommunikatsioonivõime kvaliteeti ja palju muud!

Kursus toimub:

Tallinnas, Tööstuse 48a, III korrus, saal 303, IIKA keskuse ruumides


 

Laste algkursus "Start" vanuserühm 8 - 15 aastat.

1.päevTeisipäev06. september 2022kell 17:30-19:00
2.päevTeisipäev13. september 2022kell 17:30-19:00
3.päevTeisipäev20. september 2022kell 17:30-19:00
4.päevTeisipäev27. september 2022kell 17:30-19:00
5.päevTeisipäev04. oktoober 2022kell 17:30-19:00
6.päevTeisipäev11. oktoober 2022kell 17:30-19:00
7.päevTeisipäev18. oktoober 2022kell 17:30-19:00
8.päevTeisipäev25. oktoober 2022kell 17:30-19:00
9.päevTeisipäev01. november 2022kell 17:30-19:00
10.päevTeisipäev08. november 2022kell 17:30-19:00

Kursust juhendavad Ylar Lindepuu, Jana Järvik


 

Kursuse hind on 280 eurot. Gruppi mahub ainult 12 last.

Kursusele saab registreeruda all oleva registreerimisblanketi kaudu ja kursusetasu saab maksta IIKA Eesti OÜ arveldusarvele. Kursusemaksu juhendid saate registreerimisplanketi saatmise järel ekraanilt ja need saadetakse ka teie e-mailile.

Kursusetasu laekumine IIKA Eesti OÜ arvele tagab koha kursusel. Kohtade arv on piiratud. On juhtunud, et broneeritakse koht, aga kursusele ei tulda, sellepärast on jäänud uksetaha need, kes on tõeliselt tahtnud tulla.

Täname mõistva suhtumise eest!

Registreerimine laste algkursusele "Start" algusega 06.09.2022


 


 

JÄTKUKURSUS: AVANEMINE


 

Koolituse sihtgrupp: algkoolituse Start läbinud lapsed

Koolituse eesmärk: õppida info saamiseks kasutama sisemist ekraani ning õppida vaatama teadvusega.

Kui algkursus Start tutvustas info vastuvõtmise erinevaid viise, siis jätkukursus arendab info saamist kasutades sisemise ekraani mitmekülgseid võimalusi ning õpetab lapsi vaatama teadvusega, ilma silmi kasutamata.
Üllatuslikult näed ... kui silmad on kinni. Teadlased nimetavad seda alternatiivseks nägemiseks. Selle suudab omandada igaüks. Täiskasvanud saavutavad tavaliselt tulemusi ajaliselt kolm-neli korda aeglasemalt kui lapsed.
Lapsed õpivad, kuidas näevad meie silmad ja aju visuaalset kujundit ning kuidas kinniste silmadega suudab meie aju näha otse, kui ta spetsiaalsete harjutustega välja õpetada.
IIKA keskuses on lapsed õppinud  15. koolituspäevaga nägema kinni kaetud silmadega seda, mida tavaline inimene suudab ainult lahtiste silmadega.


 


 

EDASIJÕUDNUTE KURSUS: ARENEMINE

Edasijõudnute kursus ARENEMINE on mõeldud alg- ja jätkukursuse läbinutele, kes soovivad koos õppida, kuidas oma igapäevast kooli/trennielu lihtsamaks teha ja kuidas neid õpitud oskusi igapäevases elus rakendada. .

Kursus toimub Tallinnas, Tööstuse 48a, III korrus, tuba 303, IIKA keskuse ruumides

Laste edasijõudnute kursus Arenemine vanuserühm 8 - 15 aastat.

1.päevTeisipäev18. jaanuar 2022kell 18:00-19:30
2.päevTeisipäev25. jaanuar 2022kell 18:00-19:30
3.päevTeisipäev08. veebruar 2022kell 18:00-19:30
4.päevTeisipäev15. veebruar 2022kell 18:00-19:30
5.päevTeisipäev01. märts 2022kell 18:00-19:30

Kursust juhendab Jana Järvik

Registreerimine laste edasijõudnute kursusele Arenemine

Kursuse hind on 140 eurot. .

Kursusele saab registreeruda all oleva registreerimisblanketi kaudu ja kursusetasu saab maksta IIKA Eesti OÜ arveldusarvele. Kursusemaksu juhendid saate registreerimisplanketi saatmise järel ekraanilt ja need saadetakse ka teie e-mailile.